Siirry suoraan sisältöön
Etusivu » Ajankohtaista » Kevätkauden Americanot

Kevätkauden Americanot

  • Yleinen

Kevätkauden Americanot (PADEL) pelataan joka sunnuntai alkaen klo 12.

Pelinohjaaja (Marko) jakaa pelaajat tarvittaessa A- ja B- lohkoihin pelaajien taitotason mukaan.

Americano on erittäin hauska ja monipuolinen pelimuoto, jossa pelataan 2 tuntia padelia jatkuvasti vaihtuvilla pareilla. Pääset tutustumaan uusiin ihmisiin kilpailumielisessä pelimuodossa ja tapahtumissa on aina rento meininki.

Säännöt ovat muutoin samat kuin normi-padelissa, mutta pistelasku on vähän erilainen: jokainen pelaaja syöttää neljä palloa putkeen vuorotellen ja jokaisesta voitetusta pallosta saa yhden pisteen. Peli päättyy kun 32 pistettä on pelattu. Peli voi siis päättyä vaikka 20-12.

Säännöistä ja turnauksen kulusta ei tarvitse keneenkään murehtia, sillä paikalla on aina talon peliohjaaja. Peliohjaajalla on oikeus ja velvollisuus katsoa, että pelaajat pelaavat oikealla pelitasolla. Tällöin hänellä on oikeus myös siirtää pelaaja tasolta toiselle.

Pelimaksu 20 €/pelaaja, joka maksetaan kahvion kassalle heti hallille tultaessa.

Turnaus toteutuu mikäli tasossa on vähintään 4 pelaajaa.

Ilmoittaudu mukaan : info@padelmarina.fi tai 046 850 3800

TASO: HARRASTETASON PELAAJAT

Turnaustasot
Peliohjaajalla on oikeus ja velvollisuus katsoa, että pelaajat pelaavat oikealla pelitasolla. Peliohjaajalla on oikeus siirtää pelaaja tasolta toiselle.


SUNNUNTAI 5.2.23 KLO 12-14
padel aloittelijat (4/16)
Liisa J
Tarja P
Sari S
Tuomas K


Voittaja:


SUNNUNTAI 5.2.23 klo 14.30-16.30
padel keskitaso (5/20)
Anne J
Outi S
Riine M
Jouni J
Tiia K


Voittaja:


SUNNUNTAI 5.2.23 klo 17-19
padel edistyneet (5/20)
Niklas H
Jari L
Marko R
Timo H
Ilkka T


Voittaja:


———————————————-


SUNNUNTAI 29.1.23 KLO 12-14
padel aloittelijat (8/8)
Eva-Marie P
Tarja P
Tuomas K
Jenna P
Outi S
Laura T
Jere J
Johanna V

Voittaja: Outi S


SUNNUNTAI 29.1.23 klo 14.30-16.30
padel keskitaso (16/16)
Netta S
Tiia K
Riine M
Mari P
Janne V
Maija H
Anne J
Juhani V
Joonatan N
Kari H
Aija K
Pirjo H
Jouni S
Jari K
Satu S
Janita R

Voittajat
A-lohko: Janne V
B-lohko: Maija H


SUNNUNTAI 29.1.23 klo 17-19
padel edistyneet (12/12)
Anssi N
Niklas H
Timo H
Mikko Nie
Esa K sr
Satu I
Mika A
Lasse K
Kusti T
Simo U
Jarkko K
Pasi P

Voittaja: Timo H

————————————-

SUNNUNTAI 22.1.23 klo 12-14
padel aloittelijat (10/12)
Moona N
Tuomas K
Eva-Marie P
Juuli T
Janne V
Sari S
Tarja P
Outi S
Hanna-Kaisa H
Sini H


Voittaja: Janne V

SUNNUNTAI 22.1.23 klo 14.30-16.30
padel keskitaso (12/12)
Petri S
Anssi N
Anne J
Kirsi H
Pirjo H
Netta S
Jarmo P
Kari H
Jouni S
Hanna S
Olli J
Juhani V


Voittaja: Juhani V

SUNNUNTAI 22.1.23 klo 17-19
padel edistyneet harrastajat (20/20)
Toni P
Jari L
Ilkka T
Jarkko K
Marko R
Kim H
Timo H
Niklas H
Satu I
Kusti T
Elina M
Lasse K
Joni N
Esa K sr
Pauli S
Sami S
Tero I
Anssi H
Esa K jr
Mika K


Voittaja A lohko: Joni N
Voittaja B lohko: Marko R

—————————————————

SUNNUNTAI 15.1.23 klo 12-14
padel aloittelijat (8/8)

Tarja P
Karoliina L
Sonja K
Liisa J
Eva-Marie P
Tuomas K
Petri S
Moona N


Voittaja:
Petri S

SUNNUNTAI 15.1.23 klo 14.30-16.30
padel keskitaso (16/16)

Riine M
Marko P
Kari H
Jenni H
Anne J
Heli V
Anu I
Pirjo H
Katja L
Sonja T
Janita R
Mari P
Outi K
Petri S
Jussi K
Tommi

Voittaja:
A-lohko Jussi K
B-lohko Kari H

SUNNUNTAI 15.1.23 klo 17-19
padel edistyneet harrastajat (20/20)

Niklas H
Kai K
Ilkka T
Jarkko K
Timo H
Toni P
Esa K jr
Jari L
Kati K
Katja N
Kusti T
Mikko Nie
Riku A
Satu I
Elina M
Rami V
Anssi H
Jarmo V
Pauli S
Antti H

Voittaja:
A-Lohko Kusti T
B-Lohko Mikko N

———————————–

SUNNUNTAI 8.1.23 klo 12.00-14.00
padel aloittelijat (8/8)

Teija N
Eva-Marie P
Minna P
Jaana K
Tarja P
Sari S
Juuli T
Minna S

Voittaja:
Jaana K

SUNNUNTAI 8.1.23 klo 14.30-16.30
padel keskitaso (12/12)

Pirjo H
Tiia K
Outi K
Eeva K
Sonja T
Tinja H
Anu I
Mari P
Jenni H
Mika A
Kim H
Jaana K

Voittaja:
Kim H

SUNNUNTAI 8.1.23 klo 17-19
padel edistyneet harrastajat (16/16)

Kari H
Niklas H
Esa K sr
Ilkka T
Olli J
Timo H
Jari L
Pauli S
Juha T
Katja N
Satu I
Esa K jr
Mikko N
Sami P
Kusti T
Rami V

Voittaja A lohko: Rami V
Voittaja B lohko: Esa K sr

___________________________

SUNNUNTAI 1.1.23 klo 14.30-16.30
padel aloittelijat (8/8)

Riine M
Soile R
Soile H
Tarja P
Moona N
Minna P
Eva-Marie P
Arja N

Voittaja: Riine M

SUNNUNTAI 1.1.23 klo 14.30-16.30
padel keskitaso (12/12)

Riitta A
Tiiamaria K
Heli V
Pirjo H
Jarmo P
Sonja T
Janita R
Anne J
Tinja H
Netta S
Mari P
Katja L

Voittaja: Tinja H

SUNNUNTAI 1.1.23 klo 17-19
padel edistyneet harrastajat (20/20)

Timo H
Kari H
Jari T
Niklas H
Mikko Nie
Rami V
Kusti T
Jari L
Satu V
Elina M
Lasse K
Jani P
Anssi H
Satu I
Esa K jr
Kimmo T
Toni P
Pasi P
Janne K
Riku A

Voittaja A-lohko: Kusti T
Voittaja B-lohko: Toni P

SUNNUNTAI 18.12. klo 14.30-16.30
padel edistyneet harrastajat (20/20), voittajalle luvassa joulukinkku

Jarkko K
Timo H
Pirjo H
Jari L
Elina M
Kari H
Kai K
Lasse K
Esa K sr
Niklas H
Mikko Nie
Mikko Nis
Riku A
Satu I
Anssi H
Jarmo V
Mari P
Thomas B
Heli M
Tero I

A lohkon voittaja: Riku A
B lohkon voittaja: Elina M

SUNNUNTAI 18.12. klo 12-14
padel keskitaso (12/12), voittajalle luvassa joulukinkku

Netta S
Jouni S
Kirsi H
Olli J
Tommi K
Iida V
Anne J
Joonatan N
Katja N
Kaija P
Markus H
Mika K

voittaja: Olli J


SUNNUNTAI 18.12. klo 12-14
padel aloittelijat (7/8), voittajalle luvassa joulukinkku

Liisa J
Moona N
Eva-Marie P
Tarja P
Soile R
Juuli T
Riine M

Voittaja: Riine M

SUNNUNTAI 11.12. klo 17-19
padel edistyneet harrastajat (16/16)

Kari H
Jari L
Ilkka T
Timo H
Pirjo H
Simo U
Kai K
Jarkko K
Thomas B
Satu I
Tero I
Rami V
Lasse K
Timi L
Elina M
Marko R

Voittajat:
A lohko: Jari L
B lohko: Lasse K